آخرین موسیقی های اضافه شده به سایت
خانه / آلبوم های گیلکی / فرامرز دعایی / دانلود تک آهنگ ها

فرامرز دعایی / دانلود تک آهنگ ها

فرامرزدعایی

فرامرز دعایی به عنوان یک خواننده، ترانه‌سرا، آهنگساز و نوازنده بنام موسیقی پاپ استان گیلان شناخته می‌شود؛و ترانه‌هایش را به زبان گیلکی اجرا می‌نماید. گرچه ایشان در دوره‌ای سابقه نویسندگی، کارگردانی و بازیگری تئاتر را نیز در کارنامهٔ هنری خود دارند.

تولد ۱۳۳۱ در شهرستان لشت نشا از توابع شهر رشت در استان گیلان است. از ۵ سالگی خواندن، نواختن و ضرب زدن را آغاز کرد. وی از نوجوانی نواختن ساز ویلن را نزد پدرش نورالدین دعایی آموخت که از نوازندگان قدیمی ویلن بوده است. ایشان بهمراه برادران شاعرش به نام‌های کیومرث و محمد و فرزاد، نزد پدر هنر آموخت و نفر اول موسیقی مدارس لشت نشا شد و به اردوی رامسر راه یافت. دارای دیپلم ادبی و دو فرزند می‌باشد.

وی فعالیت رسمی هنری‌اش را با قطعه‌ای بنام شکایت در سال ۱۳۴۵ آغاز نمود و از همان سال ترانه‌هایی را به زبان گیلکی در رادیو گیلان اجرا نمود که از نظر تن صدا و نحوهٔ اجرا گیرایی خاصی داشتند. از جمله کسانی که با وی در زمینهٔ موسیقی و ساخت قطعاتش همکاری داشتند می‌توان به منوچهر ویسانلو با ویولون، احمدسیگارچی با عود، هوشنگ افتخاری با ضرب، داریوش علیزاده با سنتور و جمشید مرادی با ویولون اشاره نمود.

دانلود آهنگ خاموش

دانلود آهنگ به به

دانلود آهنگ گل مریم

دانلود آهنگ کاشکی ای روز

دانلود آهن یار یار یار

دانلود آهنگ شب کی شمه بخانه

دانلود آهنگ دیل به دیل کویا را

دانلود آهنگ لاکوجان

دانلود آهنگ لوچان

دانلود آهنگ فصل بهار

دانلود آهنگ گلی جان

درباره‌ esmail-rad

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*